Kategorie
Bez kategorii

AUTOMATYCZNE OBLICZANIE EMISJI DLA SEKTORA SPOŻYWCZEGO

W raporcie za 2021 w sposób uproszczony (analogicznie jak wprowadzono w roku ubiegłym dla kotłów do 5 MW) można obliczyć automatycznie emisję także dla:
👉 INSTALACJI STOSOWANEJ W GASTRONOMII (źródła: kuchenka gazowa, piec konwekcyjno-parowy, piec konwekcyjny, taboret gazowy) oraz
👉 INSTALACJI DO OBÓRKI i PRZETWÓRSTWA, POZA WYŁĄCZNYM PAKOWANIEM PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH LUB PASZY Z PRZETWORZONYCH LUB NIEPRETWORZONYCH SUROWCÓW POCHODZENIA ROŚLINNEGO (źródło: piec piekarniczy).

W tym celu należy
👉  Prawidłowo scharakteryzować wymienione instalacje w strukturze technologicznej, wybierając właściwy sektor (spożywczy) i właściwe rodzaje instalacji z listy oraz scharakteryzować dla nich odpowiednie źródła,
👉 Uzupełnić zakładki dotyczące emitorów (komin/wyciąg mechaniczny) i reduktorów (jeśli są),
👉 Scharakteryzować zakładkę paliwa, w której pojawi się do zaznaczenia opcja wyliczenia emisji z automatu, za pomocą wskaźników dostępnych na stronie Krajowej bazy w zakładce Instrukcje.

Opcja automatycznego wyliczania pojawi się tylko w przypadku niektórych paliw.

Można z tej opcji korzystać, a można wprowadzać dane dotyczące emisji samodzielnie, korzystając z własnych zasobów i wskaźników.

Obliczona automatycznie emisja pojawi się w zakładce:
Emisje – Emisje z instalacji – Emisje w warunkach normalnych.

W tym samym miejscu należy też scharakteryzować emisje z tego typu instalacji, gdyby Ktoś chciał jednak liczyć je nie korzystając z opcji automatycznego obliczenia emisji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *